DEDEF “Nazimiye Kaymakamı Derhal Görevden Alınmalıdır”

Nazimiye Kaymakamı Derhal Görevden Alınmalıdır

Düzgün Baba Cemevi Başkanı Sinan Kırmızıçiçek’i tehdit eden Nazimiye Kaymakamı Uğur Tutkan ile ilgili olarak bir açıklama yapan Dersim Dernekleri Federasyonu (DEDEF), “İnanç yerlerimize yönelik bu tahammülsüzlüğü kınıyoruz. Yurttaşların ve inançlarının güvenliğini sağlamakla yükümlü olanların halkı tehdit etmesi kabul edilemez. Nazimiye Kaymakamının derhal görevden alınmasını ve ocaklarımıza ve ziyaretlerimize dokunulmamasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Dersim Dernekleri Federasyonu (DEDEF), Düzgün Baba Cemevi Başkanı Sinan Kırmızıçiçek’i tehdit eden Nazimiye Kaymakamı Uğur Tutkan’a ilişkin yazılı açıklama yaptı. DEDEF açıklamasında Tutkan’ın bir an önce görevden alınmasını istedi.

DEDEF tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Dersim Nazımiye ilçe kaymakamı Uğur Tutkan, Düzgün Baba Cemevi yöneticilerini, cemevine yanına ağır silahlı kolluk kuvvetlerini alarak gidip “Devletin gücünü göstereceğim” diyerek tehdit etmesi kabul edilemez. Daha önce de derneğe para cezası vererek, baskı yaparak sindirme politikasını sürdüren kamu yöneticilerinin inanç yerlerimize yönelik bu tahammülsüzlüğünü kınıyoruz. Yurttaşların ve inançlarının güvenliğini sağlamakla yükümlü olanların halkı tehdit etmesi kabul edilemez. Nazimiye Kaymakamının derhal görevden alınmasını ve ocaklarımıza ve ziyaretlerimize dokunulmamasını istiyoruz.”

Kaynak / Pirha

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir