Hamit Tuna “Toroslar Cemevi 2017’de Hizmete Açılacak”

Toroslar Belediyesi ve Alevi Kültür Dernekleri Toroslar Şubesi’nin birlikte organize ettiği, Çağdaşkent Mahallesi’nde bulunan Toroslar Cumhuriyet Meydanı‘nda düzenlenen geleneksel aşure etkinliği yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Etkinliğe katılan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Toroslar Cemevi‘nin temelini 2017 yılının başında atacaklarını, sosyal donatıların da yer alacağı cemevini aynı yılın sonunda tamamlayarak hizmete sunacaklarını bildirdi.

Toroslar Semah Ekibinin gösteri sunduğu etkinlikte konuşan Alevi Kültür Dernekleri Toroslar Şube Başkanı Hüseyin Değerli, Başkan Tuna’nın bugüne kadar kendilerine her konuda destek olduğunu belirtti. Derneğin Toroslar şubesi olarak ibadetlerini 8 yıl önce Güneykent Mahallesi’nde derme çatma bir yerde yaparken, Başkan Tuna’nın kendilerine yer tahsis ettiğini anlatan Değerli, “Ancak, bu yerin de bize dar geldiğini gören Sayın Başkanımız, ibadet ve kültürümüzü rahat yaşamamız için yeni bir projeyi hayata geçirdi ve yeni bir bina inşaatına başlayacak. Geleneksel düzenlediğimiz aşure etkinliğimize de her yıl desteklerini esirgemeyen Başkanımız Hamit Tuna’ya yönetim kurulum adına teşekkür ediyor, hizmetlerinde başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Demir de, etkinliğin düzenlenmesine katkı sağlayan Tuna’ya teşekkür etti.
Başkan Tuna ise birlik ve beraberlik mesajları vererek, “13 yıldır görev yaptığımız ilçemizde insanlarımızın kardeşçe yaşayacakları bir yaşam zemini oluşturma anlamında sevgi tohumları ektik, sevgi çınarları büyüsün ve onun altında geleceğimizin çocukları birlik ve beraberlik içerisinde yaşasın diye” ifadelerini kullandı.

Toplumun her katmanında yaşayan insanlarla bir araya geldiklerini ve barış ortamını hazırlamaya gayret ettiklerini dile getiren Tuna, “İnadına birlikten yanayız, inadına Anadolu coğrafyasında, Türk’ün yurdunda bu dünya var olduğu sürece inşallah hep birlikte yaşayacağız” diye konuştu.
Cemevi’nin temeli 2017 başında atılacak
Başkan Tuna, 2017 yılında Toroslar’a Cemevi yapacaklarının bilgisini de vererek, şunları söyledi: “Alevi Kültür Dernekleri Toroslar Şubesi daha önce merdiven altında küçük bir mekanda ibadetlerini yapıyordu. 250 metrekarelik bir yerimizi hazırlayarak, tahsis ettik. 2017 yılının başında da inşallah Toroslar’a bin 200 metrekarelik alanda bir Cemevi yapacağız. 2017 yılının başında temelini atacağımız ve içerisinde birçok sosyal donatı alanlarının yer alacağı bu projemizi de 2017 yılının sonunda bitirmeyi planlıyoruz. Buradan söz veriyorum. Biz söz verdik mi yaparız, yapamayacağımız sözü de vermeyiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir