Sırça Alevileri Almanya’da Meclisini Kuruyor

Sıraç Alevileri Almanya’nın Bremen Eyaleti’nde bir araya gelerek kurumsallaşmak için kuracakları meclisin yürütmesini seçecekler. 14 Nisan’da saat 14.00’te Bremen Alevi Kültür Merkezinde bir araya gelecekler.

Almanya’da yaşayan Sıraç Alevileri uzun zamandır bir araya gelerek Sıraç inanç ve kültürünü kurumsal bir yapıya kavuşturmak için çalışıyor. Bu kapsamda 14 Nisan saat 14.00’te Bremen Alevi Kültür Merkezinde bir araya gelecek olan Sıraç Alevileri kurumsallaşmaya yönelik hazırladıkları taslak üzerinde konuşup kuracakları meclisin yürütmesini seçecekler.

Avrupa’da yaşayan Sıraç Alevi toplumu tertip komitesinden konuya ilişkin yapılan açıklama ve çağrı şu şekilde;

“Bir yılı aşkın sizlerden de aldığımız onay ile topluluğumuz ve yolumuz adına çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu süre zarfında birden çok etkinlikler gerçekleştirdik ve tarihimizle kimliğimizle ilgili temel bilgiler edindik. Bu değerli bilgiler ışığında girişimimizi kurumsal bir yapıya dönüştürmek bizler için tarihi bir fırsat ve görev olduğu kanısına bir daha tanık olduk. Bu yapının harcını karmak, temelini atmak ve amaçları doğrultusunda daha ileri hedeflere ulaşmak için yolumuza kesintisiz devam edeceğiz.”


PİRHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir