Yakup Tilki’nin Alevilere Küfretmesine Neden Olan, Bu Kokuşmuş Sistemin ta Kendisidir

Alevilere yönelik sosyal medyada küfür ve hakaret içerikli ifadeler kullanan kişi gözaltına alındı. Yakup Tilki, isimli şahıs hakkında ‘halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek’ suçundan soruşturma başlatıldı.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Genel Merkezi yazılı bir açıklama yaparak, “Yakup Tilki isimli şahsın Alevilere küfretmesine neden olan, bu kokuşmuş sistemin ta kendisidir” dedi.

ASLINDA BİZE KÜFREDENLER ‘CEMEVİ CÜMBÜŞ EVİDİR’ DİYENLERDİR

Yüzlerce yıldan beri bizzat devlet eli ile Aleviliğin yasaklandığına dikkat çeken PSAKD, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Asimile etmek ve yok etmek için devlet var gücünü kullandı. Bu topraklarda değil Alevilere hakaret etmek, katletmek dahi “serbesttir.” Bize küfreden, tıpkı diğer Alevi katliamlarında olduğu gibi, Maraş, Çorum, Madımak katillerini besleyip koruyanlardır. Aslında bize küfreden “Cemevi cümbüş evidir” diyenlerdir. Cemevlerimize ticarethane muamelesi yaparak milyonlarca insanın ibadethanesine bir de bu marifetiyle hakaret edenlerdir.
Tescilli Madımak katili Ahmet Turan Kılıç’ı serbest bırakanlardır. Bu iklimi yaratan AKP’nin tekçi, ırkçı ve şeriatçı politikalarıdır. Çünkü onların demokrasiden anladığı, kendisi gibi düşünmeyen ve inanmayanlara baskı, tehdit ve hakaret etme özgürlüğüdür. AKP Alevi düşmanıdır, AKP emek düşmanıdır. AKP demek soygun düzeni demektir. AKP demek, özellikle son dönemde iflas, işsizlik, elektrik, doğalgaz faturası, kısaca AKP demek açlık ve yoksulluk demektir.

ALEVİLERE KÜFREDEREK İÇİNİZDEKİ PİSLİĞİ KUSMUŞ OLURSUNUZ

Yani Alevilere küfrederek gündemi değiştiremezsiniz, sadece içinizdeki pisliği bir kez daha kusmuş olursunuz. Bu nedenle biz Aleviler, halkın gerçek gündemi olan hayat pahalılığı, faturalar, döviz kurları gerçekliğinin gündemden düşmesine izin vermeyeceğiz. Bu şahıs hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağımızı belirterek diyoruz ki;
Sarayda yaşayanlar ısınsın diye çocuklarımız üşümek zorunda mı? Sarayda yaşayanlar ejder meyvesi yesin diye çocuklarımız yatağa aç girmek zorunda mı?
Halkımıza çağrımızdır, soygun faturalarını ödemeyin.! Unutmayın onların serveti bizden çaldıkları kadardır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir