Haşim Kutlu “Hakka Yürüdü”

Alevilik üzerine pek çok kitabı, makaleleri bulunan, 68 kuşağının önde gelenlerinden ve THKO davasında en uzun süre yargılanan ve mahkum olan Haşim Kutlu‘nun Almanya‘nın Stuttgart kentinde bisikletiyle gezerken kalp krizi sonucu Hakka yürüdüğü belirtildi.

74 yaşında Hakka yürüyen yazar Haşim Kutlu için Tv10’un Gündeme Bakış programını hazırlayan ve sunan, aynı zamanda Zülfikar Dergisinde 4 yıl birlikte çalışma fırsatı bulan Şükrü Yıldız bir taziye mesajı paylaştı.

Şükrü Yıldız mesajında;

“Alevi hareketine yıllarını katmış, 68 kuşağının temsilcilerinden Haşim Kutlu’nun dün geçirdiği kalp krizi sonrası hakka yürüdüğünü öğrendik. Alevi hareketi bir emekçisini daha kaybetti. Fikirlerindeki inatçılığı, heyecanı ve Aleviliğe olan sevgisiyle hatırlayacağız.
Fırçasındaki renklerin, Aleviliğe miras bıraktığı tablolarıyla, kitapları, makaleleri ile mücadelenin ayrılmaz bir parçası olarak aramızda olmaya devam edecektir.
Sevdiğin gibi, istediğin gibi, bildiğin gibi ışıklar içinde kal, emeklerin hak ile hakikattir. Devrin daimdir… Uğurlar ola, Haşim Hoca…” dedi.

Haşim Kutlu’nun cenaze törenin saati henüz belirlenmedi. Yarın (28 Nisan) yapılacak otopsinin ardından törenin yeri ve saati sitemizden duyurulacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir