Her Şeyi Diyebilirler Ama “Cem Evleri İbadethanedir” Diyemezler! | Veli Bayrak

Peki ama Meral Akşener bu buluşma da ne demiş Dedelerin yüzüne! Demiş ki “Alevileri temsil konusunda Diyanet’te sorun çıkıyorsa Kültür Bakanlığı bünyesinde bir müsteşar yardımcılığı Alevi inancına ve kültürüne ayrılabilir” demiş! Yani siz Aleviler saz çalın, türkü söyleyin, semah dönün kültürünüzü kültür bakanlığında yaşatın demiş! Bunu demiş yani kadın, saz çalın türkü söyleyin demiş! Dedeler Kültür Bakanlığına bağlansın, siz gelin Dedelere Kültür Bakanlığında görünün! Mesela biz iktidar olursak eğer “Cem evleri ibadethane olacak” dememiş yani!

Tuzluçayır’da yapılmak istenilen Cami-Cem evi projesi mahkemeye taşındığında mahkeme bu projeyi “Kültür ve sanat” çerçevesinde düşündüğünü söylemiş ve yapımına izin vermişti. Yani isteseydi eğer Mamak Belediyesi, Liseleri arası voleybol yarışması ya da masa tenisi müsabakalarını kültür ve sanat etkinliği çerçevesinde düşünebilir ve bu aktiviteyi Cami Cem evi bahçesinde yapabilirdi. Zaten o proje hayata geçmiş olsaydı açılışı da büyük ihtimal Türkiye Satranç federasyonu yapacaktı! Öyle ya kültür sanat!

Düşünün artık o projeyi engellemek için elinden geleni yapan Tuzluçayır halkı aylarca biber gazına maruz kalırken Tuzluçayır halkına “terörist” diyen bu insanlar o projeyi hayata geçirmek için olmadık dümenler çeviriyordu! Sonra “terörist” denilen halk haklı çıktı onlar ise aylar sonra meclisi bombaladı halkın üzerine kurşun yağdırdı!

Tamam, Meral Akşener Cem evine ziyarete getmiş olabir de ne demiş mesela! “Bizim iktidarımızda Cem evleri ibadethane olacak mı” demiş! Kadın resmen bizi kültür sanat faaliyetine bağlamış! Dedeler de plaket vermiş!


Veli Bayrak | Alevice

One thought on “Her Şeyi Diyebilirler Ama “Cem Evleri İbadethanedir” Diyemezler! | Veli Bayrak

 1. BEN ALEVİLİĞİ ÇOK MERAK EDİYORUM.ALEVİLİK DİN MİDİR,YOKSA MEZHEP MİDİR,BİR ALEVİ NASIL YAŞAR,BİR GÜNÜ NASIL GEÇER, NASIL İBADET EDER,BİZE ÖĞRETİLEN
  İslamın Şartları olan
  1- Kelime-i Şehadet getirmek
  2- Namaz kılmak
  3- Oruç tutmak
  4- Zekat vermek
  5- Hacca gitmek ŞARTLARINA İNANIRLAR MI ?. BU SORULARI ÇOK SAMİMİ OLARAK SORUYORUM.ÇEVREMDE BİR KAÇ ALEVİ OLDU KİMİSİ NAMAZ KILIYORUZ DEDİ KİMİSİ KILMIYORUZ DEDİ,KİMİ RAMAZAN ORUCU BİZ DE YOK DEDİ,DİYANETE SORDUM YETERLİ AÇIKLAMA YAPILMADI. NE OLURSUNUZ BENİ ALEVİLİK HAKKINDA BİLGİLENDİRİN. TEŞEKKÜR EDERİM.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir