PSAKD İstanbul Şubeleri Sivas Anma Programını Açıkladı

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) İstanbul Şubeleri, 2 Temmuz Sivas Katliamında yaşamını yitiren canlarımızı anmak için İstanbul ve Sivas’ta anma programı yapacağını açıkladı. Açıklamada, 26 Haziran’da Kadıköy İskele’de saat 14.00’te buluşuyoruz. Tüm dostlarımızı Kadıköy İskele meydanına bekliyoruz.
“Sivas’ı unutmayacağız, unutturmayacağız! Sivas’ın ışığı sönmeyecek” ifadelerine yer verildi.


Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) İstanbul Şubeleri, Eğitim-Sen Kadıköy Şubesi’nde basın toplantısı yaparak, 2 Temmuz Sivas Katliamı’nın yıldönümü kapsamında İstanbul ve Sivas anma programını açıkladı.

Toplantıya PSAKD Genel Merkez Yöneticisi Hüseyin Ağçal, PSAKD Kartal Şube başkanı Ali Yürümez, PSAKD Ataşehir Şube Başkanı Gülsev Kaya, PSAKD Zeytinburnu Şube Başkanı Zeynel Zor katıldı.

Basın toplantısında, 26 Haziran Cumartesi, saat 14.00’te Kadıköy İskelesi’nde düzenlenecek olan ‘2 Temmuz Sivas Madımak Şehitlerini Anma Programı’na katılım çağrısı yapıldı.

Basın metnini PSAKD Genel Merkez Yöneticisi Hüseyin Ağçal okudu.


Basın açıklamasında şu başlıklara değinildi:

EŞİT YURTTAŞ OLMAYA DUYDUĞUMUZ İNANÇLA YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ

Ülkemizin en acı günlerinden biri olan 2 Temmuz 1993’te yaşanan katliamın izlerini her geçen gün hatırlıyoruz ve her geçen gün acısını yaşıyoruz. Ülkemizin karanlığa teslim olmaması için 28 yıl önce olduğu gibi bugün de ışık saçmaya, aydınlığı getirmeye, eşit yurttaş olmaya duyduğumuz inançla yolumuza devam ediyoruz.

SİVAS’IN ACISI HALA TAZE, İÇİMİZ HALA KANIYOR

Sivas’ta yakanlar daha sonra iktidar oldular, Sivas’ta yakanlar serbestçe dolaştılar, Sivas’ta yakanlar aklandı “milletimiz için ülkemiz için hayırlı olsun” dediler, Sivas’ta yakan Katil Ahmet, ülkeyi yöneten aynı zihniyet tarafından affedildi.
Sivas’ın acısı hala taze, hala kanıyor içimiz. 1980 darbesi sonrası açılan karanlık süreç, ülkenin gerici faşist bir yönelime girmesi sonrasında 90’lar da işlenen cinayetlerin katliamların sorumlularını bize göstermektedir. Ülkemizi İslamcı faşist bir anlayışla yönetmek isteyenlerin İlerici Aydınlara, Devrimcilere, Kürtlere ve aydınlık Türkiye’nin savunucusu biz Alevilere karşı işlediği katliamların sorumluları ortaya çıkarılmadı, hesap vermediler.

ÜLKEMİZİN GEÇMİŞLE YÜZLEŞMESİ VE KATİLLERDEN HESAP SORULMASI GEREKMEKTEDİR

Derin Devlet dedikleri aslında ülkeyi yönetenlerin Mafya-Çete-Siyaset üçgenin de işlenen cinayetler ve karanlığın ülkeye çökmesinin önünü açan uygulamalardan başka bir şey değildir. Bugün daha açık görülmektedir ki devletin bir çok kurumu mafyatik ilişkilerle ülkeyi karanlığa sürüklemiş, sonunda mafyayı devlete ortak etmişler ve bir bütün olarak çürümüşlerdir.

Ülkemizin bu karanlıktan çıkması için geçmişle yüzleşmesi ve bu katliamların azmettiricilerinden ve katillerden hesap sorulması gerekmektedir. Başka çıkış yolu yoktur. Ülkemizin her yurttaşını kapsayan eşit yurttaşlık ilkeleriyle yeniden kurulması ve eşitsizliklerin, adaletsizliklerin artık ortadan kaldırılması gerekmektedir.

SİVASTA YİTİRDİĞİMİZ 33 CANIMIZIN ANISINA TÜRKİYE’NİN HER YERİNDE OLACAĞIZ

Bizler bu ülkenin aydınlığa çıkması için mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz ve mutlaka kazanacağız. Bu inanç ve kararlılıkla bir kez daha Sivas’ta yitirdiğimiz 33 canımızın anısına Sivas’ta, İstanbul’da ve Türkiye’nin her yerinde alanlarda olacağız.

26 Haziran 2021 Kadıköy İskele de saat 14.00’de buluşuyoruz. Tüm dostlarımızı Kadıköy İskele meydanına bekliyoruz.
Sivas’ı unutmayacağız, unutturmayacağız! Sivas’ın ışığı sönmeyecek!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir