Doğan Aihm Kararını Uygulanmamasını Avcı’ya Sordu

HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya AİHM’ne 2011 yılında açılan “Mansur Yalçın ve diğerleri” davasında 16 Eylül 2014’te oybirliğiyle Türk hükümetinden zaman geçirmeden öğrencilerin zorunlu din ve ahlak kültürü derslerinden muaf tutulmaları yönünde karar almasına rağmen, kararın uygulanmamasının nedenini sordu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir Milletvekili Müslüm Doğan, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne 2011 yılında açılan “Mansur Yalçın ve diğerleri” davasında 16 Eylül 2014’te oybirliğiyle Türk hükümetinden zaman geçirmeden öğrencilerin zorunlu din ve ahlak kültürü derslerinden muaf tutulmaları yönünde karar almasına rağmen, kararın uygulanmamasının nedenini sordu.

Doğan, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya şu soruları sordu:
“-Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin Mansur Yalçın ve diğerleri/Türkiye davasında vermiş olduğu kararın uygulanması için nasıl bir düzenleme yapılmıştır?
-Değişiklikler yapıldıysa ne tür değişiklik yapılmıştır ve bunun için zorunlu din dersine karşı çıkan kesimlerin görüşleri alınmış mıdır?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir