Mersin Cemevi heyetinden, Akdeniz Belediyesi’ne Destek Ziyareti | Mersin

Mersin Cemevi Başkanı Pir Hasan Kılavuz, Alevi Kültür Dernekleri Akdeniz Bölge Sorumlusu Ali Özveren’in de aralarında bulunduğu heyet, milletvekilleri ve belediye başkanlarına yönelik gözaltı ve tutuklamalar ile kayyum atamalarına karşı Akdeniz Belediyesi Başkanı M. Fazıl Türk’e dayanışma ziyaretinde bulundu.

Ziyarette konuşan Mersin Cemevi Başkanı Pir Hasan Kılavuz, “Yüreğimiz ve gönlümüzle buradayız. Eş Genel Başkanlar ve milletvekillerinin, belediye başkanlarının tutuklanması, belediyelere kayyum atanması çok düşündürücü. FETÖ’cü deyip öğrencileri, memurları, sendikacıları işsiz bırakma çabaları ama kendi içindekilere dokunmaması kamuoyunun tepkisini çekiyor” dedi.

Cemevi yönetimine ziyaret ve destekleri dolayısıyla teşekkür eden Akdeniz Belediye Başkanı M. Fazıl Türk de, “Ziyaretinize çok büyük bir değer ve önem biçiyorum. Gerçekten ziyaretiniz, yapılan onca haksızlığın ve hukuksuzluğun, artık halk nezdinde vicdanen kabul edilmediğini gösteriyor. Böylesi zor süreçlerde mazlumlardan taraf olmak, onların yanında saf tutmak çok önemlidir” dedi.

Başkan Türk, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ilan edilen OHAL kapsamındaki KHK’lerle, FETÖ ile mücadele adıyla, örgütle hiçbir bağı olmayan yüzlerce dernek ve sivil toplum kuruluşunun kapatıldığını hatırlattı.


Pirha

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir